OFERTA DLA GRUP STUDYJNYCH  OFERTA DLA GRUP SZKOLYCH OFERTA DLA TURYSTY MAPA ATRAKCJIFILM PROMOCYJNY

Prawie trzy godziny trwały dzisiejsze obrady Kapituły Wyborów Człowieka Ziemi Złotoryjskiej 2013, podczas których spośród 31 propozycji nominowano do tytułu pięć kandydatur. Nie było łatwo. Wiele osób z rozpatrywanej listy może pochwalić się konkretnymi osiągnięciami w roku ubiegłym. Przewodniczący Kapituły - Mirosław Kopiński musiał zarządzić dwie dogrywki w głosowaniu, aby ustalić ostatecznie, że do tytułu zostali nominowany.

Małgorzata i Zbigniew Gruszczyńscy - pani sołtys wsi Wojcieszyn i jej mąż - działacz społeczny, a zawodowo dyrektor ZOKiR, za nadanie Wojcieszynowi charakteru wsi tematycznej przez oryginalne skojarzenie dotychczasowej walki grupy mieszkańców z farmą wiatrową z ideą Don Kichota. Wojcieszyn jako Wioska Don Kichota to nadzieja na zjednoczenie mieszkańców wokół działań, które mają na celu wypromowaniu wsi, zwiększenia jej atrakcyjności turystycznej, a w rezultacie poprawy jakości życia.

Stanisław Kubicz i Urszula Regulska - kierownictwo Zespołu Artystycznego Żołnierzy Rezerwy Rota, za promowanie na bardzo wysokim poziomie artystycznym nurtu patriotycznego, organizację wielu koncertów, które uświetniły obchody rocznic oraz świąt.

Cezary Skała i Agnieszka Młyńczak - działacze społeczni, propagatorzy epoki napoleońskiej, za wkład w upowszechnienie wiedzy o wydarzeniach kampanii napoleońskiej 1813 r. w dorzeczu Kaczawy, organizację szeregu imprez plenerowych, odczytów, za odnowienie pomnika w Jerzmanicach Zdr. upamiętniającego bitwę o Złotoryję w 1813 r.

Marzena i Ewelina Szkutnik - działaczki społeczne z Czapli, za działania, które doprowadziły do stworzenia z Czapli tematycznej Wioski Piasku i Kamienia, a także przyczyniły się do wyróżnienia wsi Czaple w konkursie „Piękna wieś dolnośląska 2013" w kategorii najlepszy start w odnowie wsi.

Aneta Wasilewska - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Złotoryi, za umiejętne wykorzystanie wielkiej pasji w pracy zawodowej, dzięki czemu kierowana przez nią placówka była w 2013 r. jest cały czas znaczącym centrum kultury dla całej ziemi złotoryjskiej.

Wszystkim nominowanym gratulujemy. Wszystkim zgłoszonym do Wyborów - dziękujemy za pracę na rzecz lokalnej społeczności w 2013 r.

25 lutego Kapituła zbierze się po raz trzeci w tym roku, żeby spośród tych pięciu kandydatur wyłonić Człowieka Ziemi Złotoryjskiej 2013. Czy tytuł przypadnie jednej osobie, czy duetowi - niedaleka przyszłość pokaże. Natomiast wynik obrad zostanie podany do publicznej wiadomości dopiero 20 marca na uroczystej gali w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji.

Robert Pawłowski

Źródło: e-legnickie.pl

logo fundacja 2

szlak geologiczny

Kraina Wygasłych Wulkanów

Wspierają nas

KAMIENIARZ

kamieniarz 2

gmina pilegzrymka

 

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Logowanie

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 18

Wczoraj 30

Wizyt w tygodniu 103

Wizyt w miesiącu 149

Łącznie wizyt 36484

Noclegi


Copyright © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.