OFERTA DLA GRUP STUDYJNYCH  OFERTA DLA GRUP SZKOLYCH OFERTA DLA TURYSTY MAPA ATRAKCJIFILM PROMOCYJNY

W dniach 5 – 8 czerwca 2014r. Wydział Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zorganizował w ramach Odnowy Dolnośląskiej Wsi podróż studyjną do wsi tematycznych w woj. warmińsko – mazurskim. Naszą wieś reprezentowały aż dwie osoby.

W trakcie czterodniowego pobytu 45 osobowa delegacja liderów wiejskich miała okazję zapoznać się z ofertą 4 wsi tematycznych, w tym min.

z budowaniem oferty turystycznej w oparciu o lokalne zasoby oraz modelem tworzenia oferty tematycznej wsi od wizji do produktu końcowego.

To tutaj w "Miejscach z Duszą" przeszłość zderza się z teraźniejszością tworząc nową jakość życia na wsi" - tymi słowami powitała nas przewodniczka oprowadzając grupę po cesarskiej ścieżce w pierwszej z odwiedzanych przez grupę miejscowości Kadyny.

Po spacerze po tej malowniczej i pełnej zabytków miejscowości – rozpoczęły się warsztaty ceramiczne podczas których każdy z uczestników własnoręcznie pomalował przy pomocy szablonu kafelek nawiązując tym samym do tradycyjnej

i słynnej Kadyńskiej Majoliki. Druga część prezentacji oferty Kadyn odbyła się już na plaży Srebrna Riwiera, nad Zalewem Wiślanym gdzie na uczestników czekało wiele atrakcji - na jakie liczyć mogą odwiedzający tą wieś – a więc przejażdżka bryczką, rowerem wodnym lub łódką i quady.  

Drugiego dnia odwiedziliśmy Wioskę Wiatru i Podcieni – Łęcze oraz Wioskę Ryb i Szuwarów – Kamionek Wielki. W Łęczach po spacerze przez ta malowniczą wieś odbyły się warsztaty pn. „Łęczańskie wiatraczki smagane wiatrem” - na których wykonywaliśmy wiatraczki a także cudeńka ze "skarbów" znalezionych w lesie. min. drzewka szczęścia.

W Kamionkach Wielkich – czekała na nas zarówno gra terenowa jak i warsztaty. Podczas gry terenowej "goniliśmy wodnika" a także metodą czerpania robiliśmy wodnikową papeterię.

Czwarty dzień naszej wizyty na Warmii rozpoczęliśmy od zwiedzenia Frombork - śladami Kopernika. Ostatnia miejscowością na trasie było Wielkie Wierzno, gdzie w rodzinnej stajni czekało na nas wiele atrakcji, w tym: pokaz końskich sztuczek, chętni mogli przejechać się konno, były rzuty podkowami, gra w ogromne bierki, jenga, latające talerze a także robienie baniek mydlanych.

Różnorodność propozycji w ramach ofert tych czterech wsi sprawiła, ze każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego do przeniesienia do swojego sołectwa.

Zapraszamy na kolejne wyjazdy w ramach Odnowy Wsi

żródło www.umwd.dolnyslak.pl

Do zobaczenia przy Odnowie Wsi !

logo fundacja 2

szlak geologiczny

Kraina Wygasłych Wulkanów

Wspierają nas

KAMIENIARZ

kamieniarz 2

gmina pilegzrymka

 

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Logowanie

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 2

Wczoraj 20

Wizyt w tygodniu 111

Wizyt w miesiącu 346

Łącznie wizyt 37330

Noclegi


Copyright © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.