OFERTA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Przygotowaliśmy ofertę pobytową, dzięki której poznacie skarby naszej miejscowości – piaskowce i kamienie. Podczas spaceru ścieżką geologiczną "Spacer po dnie morza kredowego" cofniemy się o 100 000 000 lat, kiedy to na tym obszarze znajdowało się płytkie, ciepłe, lazurowe morze na dnie którego licznie żyły ślimaki kredowe, małże, rozgwiazdy czy krewetki. W naszej wystawie geologicznej zaprezentujemy skamieniałości znalezione na górze Kopka (343,8 m n.p.m.) oraz najciekawsze skały i minerały z terenu Krainy Wygasłych Wulkanów.

NA DNIE MORZA KREDOWEGO

Ulubionym przez dzieci punktem tej wycieczki są warsztaty z tworzenia mini skalnych ogródków, które po wykonaniu zabieracie Państwo ze sobą.
Dodatkową atrakcją są gry i zabawy na świeżym powietrzu pod okiem wykwalifikowanych animatorów zabaw dziecięcych.

Zwieńczeniem wycieczki będzie ognisko, na którym można usmażyć kiełbaski.

Słodka GEOprzygoda

Ulubionym przez dzieci punktem tej wycieczki są warsztaty z przygotowania podpłomyków, które upieczeniu i posmarowaniu domowym dżemem stanowią pyszną przekąskę.
Przeprowadzimy również warsztaty z robienia piaskowych ramek, w których będzie można umieścić pamiątkowe zdjęcie z pobytu w naszej wsi.

Dodatkową atrakcją są gry i zabawy na świeżym powietrzu pod okiem wykwalifikowanych animatorów zabaw dziecięcych. Zwieńczeniem wycieczki może być ognisko, na którym usmażymy kiełbaski.

PIASKOWY ZAWRÓT GŁOWY

Ulubionym przez dzieci i młodzież punktem tej wycieczki są warsztaty z tworzenia piaskowych świeczek żelowych bądź butelek marzeń, które imitują dno morza a po wykonaniu zabieracie je Państwo ze sobą.

Dodatkową atrakcją jest aktywne zwiedzanie wsi podczas edukacyjnej gry terenowej. Na specjalne życzenie przygotujemy ognisko, na którym można upiec kiełbaski.

MASZ PYTANIA?

Mamy F.A.Q czyli Najczęściej Zadawane Pytania

Wioska Piasku i Kamienia to produkt turystyczny. Czaple od 2013 roku są wioską tematyczną, czyli taką która obrała sobie temat przewodni (u nas piasek i kamień).
Wioska Piasku i Kamienia to:

  • Skwery kamienne i nektarodajne
  • Szlak geologiczny oraz kamieniołomy
  • Wystawa geologiczna
  • Warsztaty dla grup zorganizowanych ( od 20 do 50 osób)

Oferta warsztatowa jest skierowana do grup zorganizowanych, w szczególności dzieci. Minimalna liczba uczestników wizyty w wiosce to 20 osób. Czas trwania wizyty z warsztatami – 3 godziny.

Wioska nie jest budowlą, ani nie funkcjonuje jak parki rozrywki. Nasze skwery i ścieżki edukacyjne znajdują się na ogólnodostępnym terenie  wsi Czaple. 

W sprawie zakupu piasku należy kontaktować się z Żwirownią w Czaplach. Nie sprzedajemy ani nie pośredniczymy w sprzedaży piasku i pospółki.

Na chwilę obecną nie posiadamy oferty dla rodzin czy turystów indywidualnych. Można oczywiście przyjechać i pozwiedzać nasze skwery czy przejść się szlakiem geologicznym.
Wystawa geologiczna i oferta warsztatowa jest dostępna tylko dla grup zorganizowanych.

Aby wziąć udział w zajęciach warsztatowych należy zapoznać się z ofertą, dostępną w zakładce Oferta lub zadzwonić pod numer, który znajdą Państwo w zakładce Kontakt. Minimalna grupa musi liczyć 20 osób.

Na chwile obecna nie ma takich zajęć, jednak pracujemy nad tym aby taką ofertę wprowadzić.

Scroll to Top
Skip to content