Czaple 29, 59-524 Pielgrzymka 665 10 09 08

Nasze sukcesy

Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska 2015

„Najlepiej charakteryzują ja dwa słowa – pozytywna energia, którą daje się tu odczuć na każdym kroku. Olbrzymia aktywność mieszkańców, liczba zrealizowanych projektów wchodzących w skład oferty wsi tematycznej, kreatywność i innowacyjność projektów, umiejętność współpracy wewnętrznej i zewnętrznej, a także ogromna radość przy realizacji  kolejnych elementów oferty – to najbardziej wyróżniające cechy Czapli i jej mieszkańców. Jeśli do tego dodamy umiejętność pozyskiwania środków finansowych z różnych źródeł (w okresie trzech lat stowarzyszenie pozyskało ponad 350 tys. zł) to mamy modelowy przykład Odnowy Wsi”. (Uzasadnienie wyboru Komisji konkursowej)

phoca thumb l 10 10 15 najpiekniejsza dolnoslaska wies fot bozena slepecka 136

 


Nominacja do Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP

KPRP 20150527 ERB 103

27 maja 2015 roku, delegacja z Czapli na zaproszenie prezydenta miała zaszczyt uczestniczyć w święcie 25lecia Samorządu terytorialnego w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, gdzie Wioska Piasku i Kamienia otrzymała z rąk prezydenta RP nominację do Nagrody Obywatelskiej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w kategorii Obywatelska Inicjatywa Lokalna za Pomysł Stworzenia Wioski Piaski i Kamienia – Kamienno-Piaskowego Centrum Wsi. Jest to ogromne wyróżnienie dla miejscowości, Gminy Pielgrzymka oraz regionu. Czaple to jedyny reprezentant naszego województwa w konkursie, warto zaznaczyć, że to także najmniejsza, nominowana do nagrody, miejscowość. Obok znalazły się takie potęgi jak : Dąbrowa Górnicza, Gmina Miejska Kraków, Gmina Miejska Dzierżoniów, Urząd Miasta Puławy, Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. Gen. J. Ziętka SA, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie oraz Towarzystwo Przyjaciół „Domu na Osiedlu” w Łodzi, i Teatr Wielki w Cigacicach. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, Inicjatywa została zauważona spośród 115 nadesłanych zgłoszeń, w oczach kapituły to działanie jest wybitnym, nowatorskim i efektywnym działaniem obywatelskim na rzecz dobra wspólnego, które mogą stanowić wzory do naśladowania.

 


Dolnośląska Wieś 2014

Dolnośląska Wies

Plebiscyt ogłoszony przez Gazetę Wrocławską na najaktywniejesze społeczeństwo wiejskie/stowarzyszenie. Wśród aktywnych stowarzyszeń, działających na rzecz wsi, w kategorii "Razem dla wsi" największe uznanie zdobyło Stowarzyszenie Koniczyna - wygrało liczbą 5622 głosów. Wyróżnienia otrzymały:

"W Kobiecym Kręgu" z Kiełczowa - 5384 głosy,

Stowarzyszenie Czaple - Wieś z Przyszłością - 4073 głosy,

Stowarzyszenie Mieszkańców Krzydliny Wielkiej "Kreda" - 4055 głosów.

 


Europejski Fundusz Społeczny na Dolnym Śląsku - podsumowanie i perspektywy.
Podczas poniedziałkowej konferencji we Wrocławiu poświęconej Funduszom Unijnym zostały rozdane nagrody w konkursie na Najlepsze projekty EFS na Dolnym Śląsku. N
asz projekt który był realizowany w Czaplach "Uczymy sie dbać o siebie i nieść pomoc innym" dostał wyróżnienie w konkursie „Niezwykła szansa dla zwykłych ludzi – Najlepsze projekty EFS na Dolnym Śląsku”

 

 


Konkurs Piękna Wieś Dolnośląska 2013

Zwycięstwo w kategorii - Najlepszy Start w Odnowie Wsi ! za zrealizowanie całej Sołeckiej Strategii Rozwoju na lata 2009-2014

wies